fbpx
Domů / Služby / Analýzy a audity
Zpět

Analýza a audit systému nebo aplikace

Analyzovať znamená identifikovať podstatné vlastnosti jednotlivých častí celku. Zložité? My vieme. U nás však analýza a audit znamená skvalitnenie procesov, úsporu nákladov, času, či odhalenie problémov. Využite ich pre rast vášho biznisu.

Měření rychlosti systému bez sankcí

Audit rychlosti pomůže identifikovat úzká místa na webových stránkách, v e-shopech nebo aplikacích. Díky němu můžeme navrhnout kroky, které problém vyřeší. Tím se zvýší rychlost webových stránek, e-shopů nebo aplikací. Naše zkušenosti s optimalizací pro Google podle metriky Google PageSpeed pro e-shop SmartBase® nám pomáhají zlepšit pozice webových stránek ve vyhledávačích, což může být způsobeno i jejich špatným výkonem.

Jedná se o weby a eCommerce projekty, jedná se o vše
Výkon a rychlost načítání stránek je jedním z nejdůležitějších parametrů veřejně přístupných stránek indexovaných Googlem.

Rychlá stránka má nejen pozitivní dopad na zákazníka a poskytuje mu lepší zážitek, ale stává se také důležitým ukazatelem pro její pozici ve vyhledávačích.

Nižší návštěvnost, vysoký okamžitý bounce rate, pomalé načítání prohlížených stránek jsou faktory, které mohou zákazníka odradit při nákupu v e-shopu nebo jiné konverzi.

Mám zájem
Platí pro webové aplikace
Rychlost neveřejných aplikací je stejně důležitá jako rychlost klientských aplikací.

Pokud jsou totiž interní aplikace nebo B2B zóny pomalé, obchodní procesy se prodlužují, což zvyšuje vaše náklady nebo náklady vašich zákazníků. Optimalizací fungování aplikací, procesů nebo automatizací můžete nejen zajistit lepší uživatelskou zkušenost, ale také snížit chybovost nebo množství manuální práce.

Mám zájem
Analyzovat, specifikovat, krokovat

Analýza nového projektu pomůže identifikovat důležité souvislosti, které jsou pro vývoj aplikace zásadní a které nemusí být laikovi zřejmé. Skládá se z následujících kroků:

 • Prvotní sběr obchodních požadavků
  definice požadavků na projekt a cílů, kterých má být dosaženo.
 • Specifikace požadavků
  hloubková analýza požadavků z obchodního a technického hlediska, následná architektura výsledného systému, technická analýza použitých technologií a postupů.
 • Architektura a technická analýza
  rozvržení jednotlivých součástí aplikace a způsob jejich vzájemné komunikace, a poté podrobněji rozebereme konkrétní implementační detaily. V rámci technické analýzy jsou definovány požadavky na data ze systémů třetích stran. Definuje se také architektura pro import a export dat do případných externích systémů. Výstupem je formalizovaný dokument, který lze spolu s projektovým plánem použít pro realizaci projektu s jakýmkoli dodavatelem informačních systémů.
 • Plán projektu
  Stanovení časového rámce trvání projektu na základě předpokladů definovaných analýzou.
Chystáte se spouštět? Testujte
Chcete se vyhnout problémům, které mohou nastat při nasazení nového systému?

Můžeme si ověřit standardy projektu, který spouštíme, i když jsme ho nevyvíjeli. Před spuštěním nového webu, e-shopu nebo služby otestujeme správné nastavení systémů a jejich odolnost vůči zátěži, která by je mohla potkat během provozu.
 
Otestujeme také seznam klíčových bodů pro spuštění webu do veřejného prostoru a úspěšnost případné migrace, pokud nahrazujete jeden systém jiným.

Znalecký posudek softvéru
Znalecký posudek vám pomůže posoudit formální hodnotu vašeho softwaru vyvinutého u jiného dodavatele, vyjádřené v odpracovaných hodinách.

Technická hodnota projektu, tj. čas strávený na takovém projektu, vám dává představu o tom, jak obtížné je jej zopakovat pro jiného dodavatele nebo jakou hodnotu má váš software.
 
Znalecký posudek se nezabývá obchodní hodnotou práce a ověřením obchodního případu, který software umožňuje.

Mám zájem
Jsme online
Chcete analyzovat svůj projekt? Jsme odborníci v této oblasti
Připravíme audit nebo analýzu systému nebo jeho součástí a identifikujeme slabá místa, u kterých navrhneme řešení k jejich odstranění. Vy se rozhodnete, jak s analýzou naložíte.